• Hastanemiz SGK Anlaşmalıdır.

Mikroplardan Korunma Yolları

ödül

Bütün hastalıkların başı kaptığınız mikroplardır.Bazen kısa süreli, bazen de uzun süreli hastalıklar geçirmenize neden olabileceği gibi kimi zamanda hayati tehlikelere neden olabilecek ve geri dönüşü çok zor olan hastalıklara neden olan mikroplara karşı en büyük savunma korunma mekanizması geliştirmektir.

Mikroplara yakalanmak istemiyorsanız korunma yollarını iyi bilmeniz gerekiyor.Mikrop kaparak hasta olmak istemiyorsanız ve sağlığınız sizin için kıymetli ise aşağıdaki uyarıları birebir uygulamaya çalışın.

Hijyen Kuralları

Çocuklarınıza evde ve okulda uyması gereken hijyen kurallarını öğretin. Çünkü onlar hızlı öğrenir ve el hijyeni alışkanlıklarını taklit edeceklerdir. Özellikle anne-babalar ya da öğretmenler bunun niçin ve nasıl yapıldığını gösterirse çocuklar mikroplardan kolayca korunabilir. Çocuklara ellerini ne kadar süre yıkamalarını ve parmaklarını ağızlarına ya da gözlerine götürmemelerini öğretin.

Tuvaletlere Dikkat Edin

Toplu ortamlarda tuvaletlerin kapısını içerden açarken, elinize bir parça kağıt havlu alın ve uygun bir şekilde kapıyı açın. Vatan’da da yer alan habere göre, aynı şeklide sifonu çekerken de elinizi kullanmak yerine kağıt havlu ile düğmeye basın. Birçok alışveriş merkezinin kapısında temiz paspaslar vardır, paspasa ayaklarınızı temizledikten sonra içeriye girin. Kapı kollarına dokunmadan önce ıslak mendille silin. Kalabalık bir yerden ayrılmadan önce her tarafa elinizle dokunduğunuz için ellerinizi mutlaka güzelce yıkayın. Eve gidene kadar da elinizi ağzınıza veya gözlerinizin etrafına sürmeyin.

Unutmayalım ki hayatımızda dikkat edeceğimiz küçük kurallar sağlığımız açısından büyük önem taşır.

Copyright © 2016 Özel EPC Hastanesi : Tüm video, görsel ve metinler epc.com.tr sitesine aittir